1.Łobuz kocha najmocniej

Nie wiem skąd się wziął ten mit ale wkurwia mnie najbardziej.
Przez te bzdury wielu porządnych facetów jest niedocenianych przez kobiety a wiele porządnych kobiet ma awersje do mężczyzn.

Nie! Łobuz nie kocha mocniej. Łobuz najprawdopodobniej rozkocha, wykorzysta i porzuci. Nie będzie się przejmował Tobą czy dzieckiem. Myślałaś, że się zmieni dla Ciebie, naprawdę ?

Nie twierdzę, że ludzie się nie zmieniają ale przemiana nie jest procesem, który wywołasz za pomocą skinienia palca. Przemiana to proces bolesny i toczący się czasem latami. Więc, gdy następnym razem pomyślisz o łobuzie to wpierw zastanów się czego oczekujesz od życia. Łobuz może być fajną alternatywą na jedną noc, gdy Twojemu staremu już konar nie chce płonąć ale życie z nim już nie jest bajką.

2. Facet nie potrafi nic zrobić w domu.

Dostaję piany zawsze, gdy słyszę te zdanie. Wyprowadziłem się z domu mając 22 lata. Nie bałem się tego kroku. Moja matka miała ciężką rękę do wychowania więc wyprowadzając się umiałem zrobić wszystko co było mi do życia potrzebne. Mieszkałem trzy lata sam i PRZEŻYŁEM !!!
Całe doświadczenie przeniosłem na życie rodzinne i dziś nie ma w naszym domu podziału obowiązków. Każdy robi co jest aktualnie najpilniejsze.

Owszem spotkałem na swojej drodze życiowej takich ananasków, którzy nie potrafili zrobić sobie nawet kanapki ale to jest margines zupełnie jak kobiety wiedzące co to jest spalony…

3. Mężczyźni cały czas myślą o seksie 

 To, że Twój facet wstaje ze wzwodem nie znaczy o tym, że od rana ma na Ciebie ochotę. Po prostu taka nasza biologia. Tak się czasami dzieje i już. Tak samo nie myślimy cały dzień o tym w jakich pozycjach wyobracałbym sąsiadkę z naprzeciwka. 

Mamy inne ważne sprawy na głowie, na przykład wynik ostatniego meczu lub zbliżający się przegląd samochodu. Podejrzewam skąd wziął się taki stereotyp.

Bierze się to z tego, że Wam się  nie chce kiedy nam się chce i tyle.

4. Mężczyźni są nieczuli.

To, że nie płaczę na komediach romantycznych lub reklamie pampersów nie znaczy, że się nie wzruszam. To, że nie płaczę nie znaczy, że nie cierpię. Po prostu tak nas stworzyła natura. Wyobrażasz sobie, że w czasach pradawnych, kiedy mężczyzna musiał obiad UPOLOWAĆ, miałby płakać nad losem każdego upolowanego mamuta? 

Natura przystosowała nas do bycia drapieżcami, predatorami z licencją na zabijanie. Nie ważne, że czasy się zmieniły i zamieniliśmy dzidę na pilot od telewizora. 

Instynkt pozostał. W każdym mężczyźnie drzemie nieczuły zabójca !

5. Patrzą tylko na urodę. 

Owszem, nie twierdzę, że uroda nie ma znaczenia bo bym był hipokrytą. Ale na miłość boską, czy Wy dziewczyny nie lubicie umięśnionych, zgrabnych mężczyzn? Jeśli nie, to po co oglądacie brazylijskie seriale, w których bohaterowie wyglądają jak świeżo wypuszczeni z salonu urody? Każdy zwraca na to uwagę, natomiast przy wyborze partnerki zawsze to aspekt charakteru jest pierwszoplanowy.

Przecież chyba nikt nie chce spędzić życia z idiotą 😀

6. Ojciec jest gorszym rodzicem.

To kolejny mit, który podnosi mi ciśnienie. Głoszą go głównie kobiece szowinistki lub kobiety, które wzięły sobie za partnerów życiowych nieudaczników.
To, że poniektórzy z nas mają problem dobrać skarpetki do pary dla naszych pociech lub nie wie jakie kolory gryzą się ze sobą
( przeciętny facet rozróżnia 3 kolory: fajny, niefajny i pedalski) nie znaczy, że jesteśmy gorsi.
Mamy swój styl wychowania i mamy do tego prawo !!!
Dziecko się przewróciło? To wstanie! Wzięło coś do buzi? Nie będzie mu smakowało to wypluje! Jest całe mokre? Ganialiśmy po kałużach, to jakie ma być ?!?!?!? Nie trzeba o wszystko wszczynać awantur.

7. Facet nie przywiązuje wagi do wyglądu.

To nieprawda, że nie przywiązuje. Nasze głowy są po prostu pochłonięte rozmyślaniami nad ważniejszymi tematami niż to czy koszulka,
którą właśnie ubieram jest wyprasowana.

Owszem lubimy dobrze wyglądać ale nie możemy błyszczeć na co dzień bo kto wtedy podziwiałby nasze partnerki?
Dlatego błyszczymy głównie na specjalne okazje takie jak : nasz ślub lub komunia dziecka.

8. Faceci boją się zmian.

Nie boimy się zmian. Natomiast, jest maksyma piłkarska, która mówi:
„Zwycięskiego składu się nie zmienia”.

Po co mam wymieniać rzeczy, które się nie zniszczyły. Lub po co mam zmieniać sytuację na mniej komfortową dla mnie? Przecież to nie logiczne.

Dlatego naszalogika jest często mylona z przywiązaniem.

9. Chłopcy dojrzewają później.

Bzdura totalna. Napisałbym więcej ale muszę dzisiaj wbić jeszcze jeden level w gierce więc opiszę, następnym razem 😀 

10. Nie lubią, gdy ich kobieta zarabia więcej.

Coo??Wiele bym dał, żeby żona zaczęła mnie utrzymywać. Naprawdę! Nie mam z tym najmniejszego problemu 😀

Żona, by pracowała a ja leżałbym i pachniał 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *